Rozhovor s Thomasem Dekkerem pro Zap2it

Přeložila jsem pro vás rozhovor, který 6. října poskytl Thomas pro Zap2it.com.Doufám, že se vám bude líbit a předem se omlouvám, pokud narazíte na nějaké chyby, jelikož to překládám od božího rána a už ani nevidím :D;)

 

Zap2it: Co bylo na Adamovi tak mimořádné, že se ti líbil?

Dekker: Pro mě osobně, jako pro herce, se vždy snažím najít role, které mají dualitu, kde se setkávají dvě protikladné strany v jedné osobě. Snažil jsem se dělat všechno od Johna Connora „Kaboom“ – všechny tyhle věci jsem udělal. Adam je opravdu silný, jako všichni američtí chlapci s přítelkyní, která se stará o svého otce, ale na druhou stranu je velmi spojený s čarodějnictvím. Umí být velmi duchovní, velmi smyslný a také velmi spojený s přírodou. Stává se Cassiným instruktorem v tomhle všem. Líbila se mi představa  hrát tyto dva protiklady. Nevidíte to velmi často především v televizi.

Zap2it: Kolik si myslíš, že se použilo z původních “ The secret circle“ románů při práci? Použil jsi knihy jako podklad?

Dekker: Neměl jsem knihy číst, když jsem dostal roli, šel jsem teda za Kevinem Williamsonem a zeptal jsem se ho,  jestli chce aby se Adam přiblížil ke knihám a jak striktně. Řekl jsem “ Pokud ano, tak je potřebuji přečíst a napodobit to. Pokud ne, tak prostě použiji svou představu.“ Řekl, že chtějí abych šel svým směrem, tak jsem šel a knihy jsem záměrně nečetl.

Zap2it: Jsi na Twitteru, tak jistě vidíš pravidelnou reakci fanoušků. Jsi nervozní, když máš hrát zavedenou postavu a dostat jí novým směrem.

Dekker: Samozřejmě, že ano! Pokaždé, protože chcete aby se lidem líbilo, to co děláte a riskujete, že čím více změníte a více hrajete, tak to nepůjde. Zjevně jsem se předtím chystal na tuhle cestu mít šílené fanoušky a teď jsem tady, šlápl jsem na jejich území a práce se pro mě zdála docela dobrá jako minule.  Budu se držet svých instinktů, zbraní a intuice. Film a televize jsou jiná média než knihy a my musíme jít novým směrem k udržení příběhu.

Zap2it: Teď, když je kruh vázán a každý se musí spoléhat jen na sebe, uvidíme jak se rozvíjí charakteristické schopnosti?

Dekker: Myšlenka je teď taková, že jsme spoutáni. Někteří z nás jsou s kruhem spokojení a někteří  z nás nejsou. Někteří z nás budou manipulovat s myšlenkou, že jedna věc je lepší volbou, i když není nebo opačně.

Zap2it:  Má oblíbená věc na tomto příběhu je, že tyto děti jsou mnohem více rodina, v tom, že se nevybrali navzájem. Nejsou to přátelé nebo pokud jsou, jsou přátelé z nutnosti, nikoliv vlastní volbou.

Dekker: Faye není mimořádná, zdá se jako všichni že? Přesto jsme celkově chránění kruhem. Diana a Adam jsou velmi starostlivý a rozumní. Kruh je pro ně důležitý a chtějí si být jistí, že to Faye v podstatě nepo****.  Jak se show vyvíjí je naprosto super věc. Jsem neuvěřitelně nadšený z této show, protože se rozvíjí cesta kompetence, není řečeno jaké budou postavy. Všichni máme prostor pro významnou proměnu. Nakonec Faye může být dobrá a Diana může být nebezpečná. Je tu proměnlivý prostor, který je pro herce vzrušující.

Zap2it: Jak vidíš Adamův vztah s jeho otcem?

Dekker: Myslím, že Adam a jeho otec si jsou více podobní, než si snad publikum uvědomuje. Jsou to velmi stejné osoby. V tomto okamžiku je Ethan jediný dobrý dospělý, kterého jsme poznali. Je to dobrý muž, který si prošel problémy jako má Adam. Zjistíte o trochu více, jak k sobě přišli Diana a Adam a kde byl Adamův život před kruhem. On možná nebyl tak docela báječně bystrý jako je teď. Líbí se mi hrát tenhle vztah, kde se stará o svého tátu ale nedivá se na něj jako na přítěž. Rozumí čím prochází.

Zap2it: Teď, když je v tom Cassie zapletena a je tam zřejmý vztah, uvidíme tedy začátek rozpadu vztahu Diany a Adama?

Dekker: Myslím, že tohle je nevyhnutelné, bez ohledu na to, jak dlouho to budeme udržovat půjde to z kopce. Ačkoliv to chození je hezké. Nebudeme zrovna spěchat abychom zahodili čtyři roky.  Adam se jeví je velice dobrý kluk. “ Oh, mám s tebou tolik společnou historii ale v podstatě se vrhnu na tuhle novou holku.“ On je stáhl ve všech směrech a to ho také bolí.

Zap2it: Spojení, které mají čarodějnice s přírodou je opravdu silnou stránkou schow.

Dekker: Jako mladí teenager jsem byl v 90. letech  opravdu posedlý filmem „The Craft“. Chtěl jsem být jako šílený Fairuza Balk. Byl jsem jako dítě trošku naštvaný (smích) z toho a dalších věcí. Vždy jsem byl posedlý knihami jako „Wicca“ nebo „Pohanství“ a také přírodou. Moji rodiče byli posedlí přírodou, duchovní spojitostí a tak.  Nikdy jsem nebyl přímo věřící ale vždy jsem měl pocit, že všechno je nějak propojené. A tak ve scénách kde se dostaneme ke kouzlení v lese cítím mou druhou přirozenost. Mám pocit, že je to skutečné.

Zap2it: Opravdu angažuješ tento materiál.

Dekker: Nemáte tušení. Udělal jsem mix CD pro všechny. Nazývám to “ The Secret Circle Score“. Je tam opravdu spousta temné čarodějnické muziky, opravdu výborný a náhodný materiál. Typy věcí, které hrajou v The Psychic Eye ( knihkupectví). Můžete to sledovat. Jsou v tom také rokové věci. Prostě věci, které vás dostanou do nálady. Možná budu  později na twitteru zveřejňovat každou skladbu aby si lidé mohli udělat vlastní soundtrack.

Zap2it: Letos v létě jsem tě milovali v „Cinema Verite“.

Dekker: Děkuji, trošku odlišné od tohoto.

Zap2it:  Velmi. Upřednostňuješ z hlediska televizi nebo film? Jsi zapojen v obou směrech.

Dekker: Oba mají své výhody a nevýhody. Skvělá věc na filmu je, že je stručný. Je to jeden kus. Víte kdy to děláte, jak začínáte a jak končíte a můžete se dostat do jádra toho co děláte. Co miluji na TV je být napospas spisovatelům.  Dostáváme scénář den před začátkem natáčení.

Zap2it: „Být napospas“ to nezní dobře.

Dekker: To ne, i když herci jsou masochisté. My všichni bojujeme

This entry was posted in . Bookmark: permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Right Column Widgets

Welcome to the Right Column for the Evening Shade theme. You can put a variety of widgets in this location and to manage where they are published in your site, you can download the Widget logic plugin.