FAQ

>> Kdy bude další epizoda?
>> Kde stáhnu aktuální epizodu?
>> Kolik dílů má aktuální série?
>> Proč je (bude) pauza ve vysílání?
>> Kolik bude mít Secret circle sérií?
>> Kdy budou české titulky?
>> Kde najdu anglické titulky?
>> Jak dostanu titulky do videa?
>> Co je to GRAVATAR?

Kdy bude další epizoda?

Nové epizody se na stanici CW vysílají ve čtvrtek ve 21:00, což v našem časovém pásmu znamená v noci ze čtvrtka na pátek. Někdy se však stane, že je ve vysílání kvůli nějaké akci (či z jiných důvodů) přestávka a je tedy delší pauza mezi jednotlivými díly. Každopádně odpočet do odvysílání dalšího dílu je umístěn v záhlaví úvodní stránky.

Kde stáhnu aktuální epizodu?

Zpravidla několik hodin po odvysílání nové epizody bude na fóru v sekci Download – Epizody založeno téma k aktuální epizodě, ve kterém jsou umístěny odkazy ke stažení (Rapidshare, Megaupload, později CZshare či další share servery). Download sekce je však viditelná pouze pro registrované uživatele fóra, takže jestli chcete stahovat „od nás“, musíte se nejdříve registrovat (pokud jste tak již neučinili).
Další možností je navštívit například stránky www.rlslog.net, kde těch odkazů ke stažení z různých share serverů naleznete opravdu spousty.

Kolik dílů má aktuální série?

První série Secret Circle bude mít 22 epizod. Může se však někdy v budoucnu stát (i když je to nepravděpodobné), že z nějakých důvodů bude mít série méně či naopak více epizod. V takovém případě vás ale budeme vždy informovat. Názvy dílů a jak jdou za sebou najdete na stránce s výpisem epizod.

Proč je (bude) pauza ve vysílání?

Secret Circle se vysílá v klasické seriálové sezóně, která trvá od září do května. Stanice CW musí rozložit těch 22 dílů do těchto devíti měsíců. Jednoduchým logickým uvažováním však každému určitě dojde, že od září do května je to více týdnů než 22. Proto jsou třeba i několikatýdenní pauzy ve vysílání. Dalším důvodem pro pauzu jsou různé svátky, které mohou na čtvrtek připadnout, či nějaké nečekané události.

Kolik bude mít Secret Circle sérií?

To je ve hvězdách. Na tuto otázku vám nikdo nedokáže odpovědět. Vše záleží na sledovanosti a na ratingu, které pak udávají peníze z reklam. A CW žije prakticky jen z peněz za reklamu. Proto nikdo neví, po které sérii dostane SC stop.

Kdy budou české titulky?

To je ve hvězdách… :o)

Kde najdu anglické titulky?

Tohle je trochu ošemetná otázka, ne vždy se totiž nejrychleji objeví anglické titulky na tom či na tom serveru. Vždy je ale poté najdete na webu http://www.addic7ed.com. Avšak pozor – anglické titulky nevycházejí ihned s epizodou! Někdy se jedná o pár hodin, někdy třeba i o několik dní.

Jak dostanu titulky do videa?

Co je Gravatar?

Slovo Gravatar je zkratka pro Globálně rozpoznatelný avatar, tedy obrázek (ikonka, avatar), který se zobrazí u vašich komentářů, příspěvků na fórech, na blozích, v e-mailech nebo u účtů na nejrůznějších webech.
Výhody Gravataru
Jeho použití není omezeno pouze na tento web. Může být použit všude po celém světě. Není tak nutné se všude registrovat, ke všemu postačí zadání vašeho e-mailu. Změnou obrázku na serveru gravatar.com dojde ke změně všude, kde Gravatar využíváte, výměna je tedy rychlá a jednoduchá. Díky obrázkům se budete lépe orientovat v tom, komu daný komentář patří, autor bude totiž na všech stránkách využívající Gravatar reprezentován stejným obrázkem.
Jak Gravatar získám?
Stačí se zcela zdarma zaregistrovat na stránkách gravatar.com. Poté vám na e-mail přijde potvrzovací kód, kterým si svůj účet aktivujete. Nakonec už stačí jen nahrát vámi vybraný obrázek a vše je hotovo. Účet umožňuje mít pro různé e-mailové adresy přiřazené různé obrázky, není tedy třeba pro každou e-mailovou adresu zakládat speciální účet.
Jak to funguje?
Jestliže při psaní komentáře, registraci účtu, apod. zadáte svou e-mailovou adresu, ke které máte na serveru gravatar.com přiřazený obrázek, dojde okamžitě k jeho zobrazení.
Trocha teorie: Pro vložení obrázku se využívá tzv. MD5 hashe vaší e-mailové adresy. Jde o unikátní 128bitový řetězec, ke kterému je na serveru gravatar.com přiřazen právě váš obrázek. Proces je jednosměrný, tudíž e-mail v adrese pro vložení obrázku přímo nefiguruje, není jej možné zpětně získat a nehrozí tak, že se dostane do špatných rukou (ke spambotům apod.).